Комп'ютерна томографія (КТ)

КТ головыКомп'ютерна томографія,з'явившись у променевій діагностиці в 70-і, досягла свого розвитку і широкого впровадження у 80-і роки. КТ зайняла значне місце в арсеналі лікарів як метод діагностики різних органів і систем,  особливо зіграла революційну роль у візуалізації центральної нервової системи. У наш час це важлива складова частина амбулаторної і стаціонарної медичної допомоги. Технічні достоїнства спіральної КТ і об'ємної реконструкції відкривають нові перспективи медичної візуалізації.

КТ грудной клетки высокого разрешенияСам термін "комп'ютерна томографія" зазначає метод одержання пошарових зображень перетину тіла, а саме голови, хребта, грудної клітки, органів черевної порожнини, органів малого таза, придаткових пазух носа, органів слуху, кінцівок і суглобів, із застосуванням рентгенівського випромінювання. При КТ одержання зображення засноване на визначенні відмінностей фізичної щільності окремих органів і систем. Це особливий вид рентгенологічного дослідження, який проводиться за допомогою непрямого вимірювання ослаблення або загасання рентгенівських променів при проходженні через тіло пацієнта. При спіральній і мультиспіральній КТ із однорядним або багаторядним розташуванням детекторів збір даних дослідження пацієнта відбувається постійно під час просування столу з пацієнтом усередину гентри, при цьому відбувається безперервний збір інформації та у повному обсязі. Подібна сучасна методика значно поліпшує томографію, тому що дихальні артефакти й перешкоди не торкаються набору даних, як при традиційній КТ. Часткове накладення перетинів поліпшує можливості реконструкції. Ще одна важлива перевага спірального методу – можливість виявити патологічні утворення, менші за товщину зрізу, наприклад маленькі метастази печінки можуть бути пропущені в результаті неоднакової глибини подиху та не потраплять у зріз.

скт - спиральная компьютерная томография
Спіральна КТ

Традиционная КТ (компьютерная томография)
Традиційна КТ

Показання до застосування комп'ютерної томографії (КТ): об'ємні, осередкові, дифузійні зміни різних органів; найпоширеніші пухлинні, судинні, запальні, вроджені захворювання; паразитарні, травматичні ураження; дегенеративні, дистрофічні зміни.

снимок компьютерной томографии