Види обстежень

Магнітно-резонансна томографія (МРТ)

МРТ - магнітно-резонансна томографія - дістала свою назву через фізичне явище ядерного магнітного резонансу, який ліг в основу методу МРТ.

Показання до МРТ: вроджені і придбані захворювання центральної нервової системи, а саме: патологія судин, вроджені мальформації головного мозку і черепа, хребта, судинні мальформації спинного мозку, травматичні ушкодження головного і спинного мозку, хребетного стовпа; дегенеративні, дистрофічні зміни хребта. Обстеження органів грудної клітки, органів черевної порожнини, органів малого таза (матки і придатків, простати, сечового міхура), м'яких тканин шиї, кінцівок. Виявлення об'ємних утворень, осередкових змін органів: пухлини, судинні, запальні, паразитарні, травматичні ураження і т.д.

Комп'ютерна томографія (КТ)

Комп'ютерна томографія, з'явившись у променевій діагностиці в 70-і, досягла свого розвитку і широкого впровадження у 80-і роки. КТ зайняла значне місце в арсеналі лікарів як метод діагностики різних органів і систем,  особливо зіграла революційну роль у візуалізації центральної нервової системи. У наш час це важлива складова частина амбулаторної і стаціонарної медичної допомоги. Технічні достоїнства спіральної КТ і об'ємної реконструкції відкривають нові перспективи медичної візуалізації.

Показання до застосування комп'ютерної томографії (КТ): об'ємні, осередкові, дифузійні зміни різних органів; найпоширеніші пухлинні, судинні, запальні, вроджені захворювання; паразитарні, травматичні ураження; дегенеративні, дистрофічні зміни.