Переваги магнітно-резонансної томографії (МРТ)

Основна перевага магнітно-резонансної томографії - одержання зображення в різних проекціях: аксіальної, фронтальної, саґітальної. Що це дає? Ясно визуалізується субтенторіальний простір, хребетний канал наприклад, що дозволяє виявити невриному слухового нерва в порожнині внутрішнього слухового проходу або пухлину гіпофіза, а також субдуральну гематому в передгострому періоді. Таким чином, обґрунтовано ставиться прогноз, обчислюються можливі наслідки, і формується лікувальна тактика.

Лише завдяки МРТ діагностиці стало можливим виявлення певних форм аномалій - мозолистого тіла, Арнольда-Кіари, осередків демієлінізації у відділах білої речовини мозку при розсіяному склерозі.

Магнітно-резонансна томографія на ранніх стадіях виявляє осередки ішемії мозку навіть у стовбуру мозку, у мозочку і скроневій долі. МРТ знімок чітко показує контузійні осередки, абсцеси мозку і зони набряку мозкової тканини.

МРТ обстеження високоефективне у вивченні причин деменції. При цьому патологія мозкової тканини найчастіше неспецифічна і складна для виявлення, наприклад, осередків ішемії і демієлінізації.

MPТ хребта дозволяє отримати цінні дані, зокрема, на саґітальних зрізах, добиваючись візуалізації структурних проявів остеохондрозу (стан хребців і зв'язкового апарата, міжхребцевих дисків, їх пролабування і вплив на тверду мозкову оболонку, спинний мозок, кінський хвіст) і внутрішньохребетних новотворів (виявлення гідромієлії, гематомієлії та ін. патології).

Підвищенню ефективності магнітно-резонансної томографії сприяє також введення спеціальних контрастних речовин, наприклад, для введення в кров'яне русло використовується елемент із групи рідкісноземельних металів — гадоліиній, що має властивості парамагнетика.

Перевага магнітно-резонансної томографії очевидна при дослідженні мозкової тканини відділів нервової системи, перекритих прилеглими кістковими структурами.  Дослідження МРТ дозволяє вивчати зміни щільності тканини мозку (біла і сіра речовина), виявляти ураження тканини мозку при розсіяному склерозі та ін.

Проведення магнітно-резонансної томографії (МРТ) допомагає уникнути пацієнтові багаторазового іонізуючого опромінення.
Але не варто забувати, що МРТ діагностика, крім показань, має низку протипоказань. (посилання на показання МРТ) Основне обмеження - наявність металевих сторонніх предметів, через  небезпеку їх зсуву під впливом магнітного поля і, як наслідок, пошкодження прилеглих структур. До протипоказань належать також наявність зовнішнього водія ритму, вагітності, вираженої клаустрофобії. Складність МРТ діагностики для пацієнтів – у тривалості  обстеження: до 1 години, за умови перебування в нерухомому стані.