МОЖЛИВОСТІ МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНОЇ ТОМОГРАФІЇ (МРТ)

Медичний термін «магнітно-резонансна томографія» останні роки набув широкої популярності серед пацієнтів. Не дивно, адже МРТ діагностика дає безмежні можливості для обстеження, постановки або уточнення діагнозу фахівцями різних напрямків. Правильна діагностика – половина успіху при лікуванні різних захворювань. Дослідження МРТ як один з методів комп'ютерної томографії (посилання на методи КТ) дозволяє лікарям отримувати відповіді на самі непрості діагностичні питання.

Що ж становить собою метод магнітно-резонансної томографії? Ми готові надати доступну і достовірну інформацію про можливості апарата МРТ, про показання для МРТ, переваги і недоліки магнітно-резонансної томографії.

Магнітно-резонансна томографія найчастіше іменується ядерно-магнітним резонансом. Чи є це правильним?
Знайшовши визначення поняття МРТ у медичних виданнях, можна прочитати наступне: «Магнітно-резонансна томографія (МРТ) – метод одержання діагностичних зображень, заснований на використанні явища ядерно-магнітного резонансу». Робота апарата МРТ не базується на проникаючих випромінюваннях, небезпечних для подальшого самопочуття людини. Тобто стає очевидним, що магнітно-резонансна томографія далека від заряджених радіоактивних часток і не несе загрози здоров'ю пацієнтів і лікарів. Звідси і прийнятий в усьому світі термін «магнітно-резонансна томографія» або МРТ.

Пояснюється принцип роботи апарата МРТ у такий спосіб: при МРТ діагностиці створюються умови передачі тілом пацієнта ледь помітних радіосигналів. Насправді подібні  радіосигнали випромінює організм постійно. Вони є свідченням правильного протікання життєвих процесів у людському організмі. При МРТ обстеженні відбувається лише ізоляція одного пацієнта (а саме, джерела радіосигналів) від інших для зведення до мінімуму можливості появи перешкод. Далі здійснюється упорядкування сигналів і концентрація уваги на сигналах, що надходять із обстежуваної області організму (наприклад, МРТ голови, МРТ колінного суглоба).  Цілком нешкідливе для людей магнітне поле допомагає отримати потрібний результат. А надчуттєві антени і датчики ловлять радіосигнал, який блискавично обробляється комп'ютером. Таким чином, отримана на моніторі картинка є відображенням розподілених радіосигналів клітин організму в різних площинах і співвідношеннях. МРТ знімок називається томограмою.

Після цього наступає черга фахівця лікаря-рентгенолога для вивчення, розпізнання змін і правильного трактування отриманого результату. Здорові клітини органів і тканин передають певний рівень сигналу, якщо ж клітини уражені захворюванням – сигнал модифікується, що стає помітним на МРТ знімку. У цьому й полягає основа медичної МРТ діагностики захворювань, наприклад МРТ головного мозку, МРТ хребта, суглобів, судин або кишечнику.

Таким чином, основне завдання дослідження МРТ – швидке одержання якісного та інформативного зображення в максимально комфортних для пацієнта умовах.